Zmiany w zakresie zasiłków:
- do 46 dni wydłużony został limit zasiłku opiekuńczego przysługującego w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki z powodu COVID-19;
- lista przyczyn nieobecności: “Zwolnienie opieka (ZUS)” uzupełniona została o pozycję: “Zamknięcie placówki dorosłej osoby niepełnosprawnej – koronawirus”;
- lista przyczyn nieobecności: “Zwolnienie chorobowe” została uzupełniona o pozycję: “Kwarantanna lub izolacja pracownika medycznego – koronawirus 100%“.
- umożliwiono wypłatę wynagrodzenia chorobowego/zasiłku chorobowego dla osób, które zostały poddane obowiązkowi kwarantanny po dniu 14 marca 2020 r.
Zmiany w zakresie badań lekarskich:
- w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, od dnia ogłoszenia danego stanu, zawieszona została konieczność wykonywania badań okresowych;
- formularz badań lekarskich uzupełniony został o pole “Data ważności przedłużona do” z datą terminu badania, do której wydłużona zostaje ważność danego badania.
Zmiany w zakresie szkoleń BHP:
- na formularzu “szkolenia BHP” dodano parametr “Data ważności przedłużona do” z datą, do której przedłużono ważność szkolenia BHP;
- dodano czynność „Operacja seryjna – Wydłuż termin szkolenia BHP”;
- zmiana w raporcie “Szkolenia BHP”. W raporcie “Szkolenia BHP” dostępnym z listy pracowników, w kolumnie z terminem dodano informacje o przedłużonym terminie wykonania szkolenia okresowego BHP.
Wprowadzono możliwości obniżenia wymiaru czasu pracy spowodowanego postojem ekonomicznym.
Nowe wydruki:
- wniosek “RSP-C – świadczenie dla zleceniobiorcy”;
- uaktualniono wzór oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem – COVID-19;
- dodano nowy wydruk “Wykaz pracowników uprawnionych do dofinansowania z FGŚP (COVID-19)“.
Zmiany w zakresie warunków pracy i wynagrodzenia:
- dodano operację: “Ustawa COVID-19 / Obniż wymiar etatu“;
- dodano standardową strefę czasu pracy o nazwie “Przestój ekonomiczny“, która służy do odnotowania na kartotece pracownika (zakładka “Kalendarz/Czas pracy“) informacji o liczbie godzin, podczas których pracownik przebywał na przestoju.
Zmiany w zakresie elastycznego czasu pracy:
- na definicji kalendarza, parametr “Weryfikuj standardowe reguły czasu pracy” uzupełniony został o pozycję “COVID19“;
- w kartotece pracownika na zakładce “Etat/Inne” dane dodano sekcję: “Okresy nieprzerwanego odpoczynku dobowego“, w której jest dostępny parametr: “Ograniczenie nieprzerwanego odpoczynku dobowego – COVID-19“.
Zmiany w zakresie rozliczania składek PPK w okresie przestoju, obniżonego wymiaru czasu pracy:
- zrealizowano zawieszenie naliczania składek na PPK dla pracowników przebywających na przestoju ekonomicznym lub pracowników z okresowym obniżeniem wymiaru etatu.
Zmiany w zakresie orzecznictwa o niepełnosprawności:
- zapisany został okres stanu zagrożenia epidemicznego/epidemii COVID19. Domyślnie jest to okres od 14 marca do 13 kwietnia 2020 roku;
- na zakładce “Dane ubezpieczeniowe” dodano parametr “Orzeczenie wydane przez“, w którym należy odnotować, czy dane dotyczące stopnia niepełnosprawności dotyczą orzeczenia wydanego przez ZUS, czy Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności.